معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه در دیدار با شیخ صباح الاحمد الصباح ، امیر کویت پیام رئیس جمهور را مبنی بر دعوت از وی برای سفر به تهران، به امیر کویت تسلیم کرد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به روابط خوب و تاریخی ایران و کویت اظهار امیدواری کرد: همکاری های دو کشور که در چارچوب کمیته های مختلف علمی میان دو طرف پیگیری می شود در آینده ای نزدیک افزایش یابد و دو کشور به نتایج قابل قبولی دست یابند.

امیر کویت نیز با تشکر از پیام دعوت آقای دکتر روحانی و تاکید بر سفر به تهران افزود: همکاری های همه جانبه منطقه ای مورد توجه و در راستای مصالح دو طرف است.

امیر کویت همچنین با ابلاغ سلام به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر همکاری های ایران و کویت برای مقابله با افراط گرایی تاکید کرد.

وی همچنین راه حل مسائل سوریه را سیاسی دانست و تاکید کرد: روش های نظامی و امنیتی در این کشور مورد تأیید نیست.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار تاکید کرد: تروریسم، افراط گرایی و دامن زدن به درگیری های طایفه ای از آفت های منطقه ماست.

امیرعبداللهیان اضافه کرد: معتقدیم همه کشورهای اسلامی از این افراط گرایی و تروریسم تکفیری آسیب خواهند دید و اگر این روند متوقف نشود جبران آن به آسانی ممکن نخواهد بود.

وی با هشدار درباره پیامدهای رشد گروه های افراط گرا در منطقه افزود: پیام جمهوری اسلامی ایران ائتلاف برای صلح و مقابله با افراط گرایی و خشونت است.

وی همچنین با اشاره به مسائل سوریه گفت: مسائل این کشور در مسیر دموکراتیک و با روش انتخاباتی در چارچوب راهکارهای سیاسی پیش می رود.

امیر عبداللهیان اضافه کرد: برخی طرف ها که از تداوم تسلیح گروه های مسلح بی مسئولیت سخن می گویند به آتش خشونت و تروریسم دامن می زنند.

وی همچنین گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه به ویژه در حوزه خلیج فارس با اهتمام مشترک در مسیر درست قرار دارد.

معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه همچنین با آقای جارالله همتای کویتیش دیدار و درباره مسائل منطقه ای و بین المللی و مسائل مورد علاقه دو طرف گفتگو کرد.
---تاريخ : | | نویسنده : serialnod32 |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.