مروری بر وعده های رئیس جمهور درباره حل معضل بیکاری

۱۳۸۴:دوسال دیگر معضل بیکاری نداریم/ ۱۳۸۵:سه‌سال تا قطع ریشه بیکاری/۱۳۸۹:سه‌سال دیگر «بیکار» نداریم!

احمدی‌نژاد در ۱۳ مهر ۱۳۹۰ در سفر به همدان با بیان اینکه دولت برای ایجاد۵ /۲ میلیون شغل در سال جاری برنامه‌ریزی کرده است گفت: با پشتیبانی امسال و سال آینده هر سال۵ /۲ میلیون شغل در کشور ایجاد خواهیم کرد بطوری که تا پایان سال آینده پدیده زشتی به نام بیکاری نخواهیم داشت. یعنی بر اساس این محاسبه باید تا پایان سال جاری بیکاری ریشه کن شود، اما...

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

فردانیوز: محمود احمدی‌نژاد در طول دو دوره ریاست جمهوری خویش، بار‌ها طی سخنان مختلفی به اظهار نظر در رابطه با وضعیت بیکاری پرداخته است و هربار با گذشت زمان، به تعویق انداختن این رفع معضل بیکاری نیز به عقب می‌افتد. تا جایی که در ابتدا قرار بود معظل بیکاری تا سال ۸۶ یا ۸۷ حل شود اما الآن وعده سال ۹۲ فرا رسیده است! آیا مردم متوجه این روند ادعا‌ها نیستند و آیا کاهش معضل بیکاری را حس کرده‌اند؟

در زیر اظهارات رئیس جمهور را در این رابطه با ذکر سال و جزئیات مشاهده می‌کنید:

سال ۱۳۸۴

احمدی‌نژاد سیزدهم بهمن‌ماه ۱۳۸۴ در جریان سفر استانی به بوشهر گفته بود که دولت با طرح‌ها و اعتبارات مناسبی که در نظر گرفته، طی دو سه سال آینده مشکل بیکاری را در کشور به طور کامل حل می‌کند. به این ترتیب همه در آن زمان امیدوار شدند که سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۷ بیکاری ریشه کن شود!

سال ۱۳۸۵

نوزدهم خرداد ماه ۱۳۸۵، احمدی‌نژاد این بار در سفر استانی قزوین اعلام کرد: امیدوارم ظرف سه سال آینده ریشه بیکاری را قطع کنیم. به این ترتیب تاریخ جدید ریشه کنی بیکاری، خرداد ۱۳۸۸ اعلام شد!

انتخابات دهم

در سال‌های ۸۶ و ۸۷ و در تبلیغات انتخاباتی هم دولت و دولتمردان بار‌ها و بار‌ها بر ریشه کنی بیکاری تاکید کردند و همچنان زمان ریشه کنی بیکاری عقب و عقب‌تر رفت!

سال ۱۳۸۹

یازدهم خرداد ماه ۱۳۸۹، محمود احمدی‌نژاد در جمع مردم ایلام بار دیگر به صراحت وعده داد که ظرف دو یا سه سال، بیکاری از فهرست مشکلات مردم خارج می‌شود. احمدی‌نژاد در بخشی از سخنانش در سفر استانی ایلام گفت: دولت مصمم است در کمتر از سه سال مسکن را از دغدغه جوانان خارج کند. همچنین بخش دوم اشتغال است که در دولت نهم ایجاد بنگاه‌های زودبازده باعث رشد بسیارخوبی در حوزه اشتغال شد و دستگاه‌ها و بانک‌ها نیز همراهی کردند و حرکتی با سرعت بالا آغاز شد اما دست‌های نامحرم و اندیشه‌های نامحرم هجوم آوردند و جوسازی کردند تا آن طرح متوقف شود.

امروز به لطف خدا دولت و بانک‌ها بسیج شده‌اند تا با حرکت گسترده و جامع برای توسعه صنعت و کشاورزی و خدمات فعالیت کنند و ظرف دو یا سه سال مشکل بیکاری از فهرست مشکلات مردم خارج شود.به این ترتیب سخنان احمدی‌نژاد در خرداد ۱۳۸۹ در ایلام، در واقع پنج سال پس از وعده در بوشهر و چهار سال پس از وعده در قزوین بیان شد، اما همچنان گفته شد که ظرف سه سال بیکاری ریشه کن می‌شود، یعنی تاریخ جدیدی که برای ریشه کنی بیکاری اعلام شد خرداد ۱۳۹۱ تا خرداد ۹۲بود!

سال ۱۳۹۰

احمدی‌نژاد در ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ یکبار دیگر تاریخ ریشه کنی بیکاری را جابجا کرد. وی در آن تاریخ در سفر سیستان و بلوچستان گفت: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بیکار از دوره‌های گذشته وجود دارد و سالی یک میلیون و ۲۰۰ هزار جوان جدید وارد بازار کار می‌شوند که اگر سالی فقط یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم چندین سال طول خواهد کشید که نرخ بیکاری به حد استاندارد برسد. از این رو دولت تصمیم گرفته است با دو گام بلند، بیکاری را از ایران ریشه کن کند. دولت همه امکانات و شرایط را فراهم کرده تا امسال ۲. ۵ میلیون شغل ایجاد کند. بر اساس این سخن احمدی‌نژاد، قبل از پایان سال ۱۳۹۱ بیکاری باید ریشه کن شود!

با این حال یکبار دیگر احمدی‌نژاد در ۱۳ مهر ۱۳۹۰ در سفر به همدان با بیان اینکه دولت برای ایجاد۵ /۲ میلیون شغل در سال جاری برنامه‌ریزی کرده است گفت: با پشتیبانی امسال و سال آینده هر سال۵ /۲ میلیون شغل در کشور ایجاد خواهیم کرد بطوری که تا پایان سال آینده پدیده زشتی به نام بیکاری نخواهیم داشت. یعنی بر اساس این محاسبه  باید تا پایان سال جاری بیکاری ریشه کن شود، اما سخن بعدی احمدی‌نژاد در این باره زمان را برای ریشه کنی بیکاری باز هم عقب برد و به سال ۱۳۹۲رساند!

سال ۱۳۹۱

احمدی‌نژاد در ۲۱ فروردین امسال باز هم تاریخ جدیدی برای ریشه کنی بیکاری اعلام کرد. وی در سفر به اسلامشهر یکی از مهم‌ترین وظایف مسوولان کشور را ایجاد سالانه۵/۲ ‌میلیون شغل عنوان کرد و گفت: با حرکت همه‌جانبه در این زمینه ان‌شاءالله تا پایان سال آینده (۱۳۹۲) بیکاری در کشور ریشه‌کن می‌شود. به این ترتیب ریشه کنی بیکاری تا ۷ ماه پس از پایان دولت احمدی‌نژاد جلو رفت!/فردانیوز

 تاريخ : | | نویسنده : serialnod32 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.