اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

شروط هیات رییسه برای قرائت دفاعیه دفتر هاشمی در مجلس

یک عضو هیات رییسه مجلس با تایید این‌که «نامه‌ای از‌ آقای محمد هاشمی برای ایجاد امکان طرح دفاعیه‌اش در صحن علنی به هیات رییسه ارسال شده است» گفت که این نامه به دو شرط از تریبون مجلس قرائت می‌شود.

به گزارش ایسنا، جواد جهانگیرزاده اظهار کرد: آقای محمد هاشمی نامه‌ای را به هیات رییسه فرستاده که در آن تقاضای ایجاد امکان دفاعیه در مقابل اظهارات یکی از نمایندگان را مطرح کرده است.

وی ادامه داد: در این نامه‌ متن دفاعیه آقای هاشمی قید نشده است و تاکنون نامه‌ای با این مضمون به هیات رییسه نرسیده است.

وی با بیان این‌که ‌«قرائت متن مکتوب این نامه در صحن علنی به دو شرط انجام می‌شود» توضیح داد: اولین شرط آن است که این دفاعیه بیش از دو برابر اظهارات نماینده نباشد و دوم این‌که این نامه متضمن توهین و افترا علیه گوینده نباشد.

این عضو هیات رییسه مجلس خاطرنشان کرد: باید منتظر متن نامه دفاعیه آقای محمد هاشمی بود تا بعد از آن بررسی کرد که آیا این نامه می‌تواند از تریبون مجلس قرائت شود یا خیر؟ چراکه طبق ماده 78 آیین‌نامه هیات رییسه باید تشخیص دهد که صحبت‌های نماینده که نسبت به آن اعتراضی وجود دارد همراه با توهین یا اهانت بوده و یا خیر؟

وی با بیان این‌که «بعد از ارائه متن مکتوب نامه هیات رییسه در جلسه خود در مورد قرائت نامه در اولین فرصت از تریبون مجلس تصمیم‌گیری می‌کند» گفت: جلسات هیات رییسه دوشنبه هر هفته برگزار می‌شود که قاعدتا در صورتی که این نامه قبل از روز دوشنبه به هیات رییسه ارائه شود، در این رابطه در جلسه تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در واکنش به اعتراض خانواده هاشمی به هیات رییسه در خصوص سکوت در برابر اظهارات مطرح شده در مجلس در مورد آن‌ها نیز گفت: طبق آیین‌نامه و قانون اساسی هیات رییسه مجوز ندارد که سخنرانی پیش و یا حین دستور نماینده‌ای را قطع کند. از این رو هیات رییسه در این رابطه براساس قانون عمل کرده است./ایسنا

 تاريخ : | | نویسنده : serialnod32 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.