اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

گودبرداری در محوطه "چهلستون" با هدف ایجاد سرویس بهداشتی

خبرگزاری مهر: سرپرست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت: گودبرداری انجام شده در محوطه چهلستون با تراکتور انجام شده و به قصد ایجاد سرویس بهداشتی است.

سرپرست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص خبری مبنی بر اینکه مردم اکنون شاهد یک گودبرداری با لودر در محوطه چهلستون هستند اظهار داشت: این گودبرداری با تراکتور انجام می‌شود و با ساختمان اصلی چهلستون فاصله دارد.

وی ادامه داد: سمت خیابان سپه در داخل محوطه چهلستون و به سمت نرده های بیرونی بنا یک انبار متروکه وجود دارد که قسمت مجاور این انبار را گودبرداری کرده و در واقع این موضوع زیانی به اصل بنای تاریخی وارد نمی‌کند.

مصلحی هدف از انجام این گودبرداری را ساخت سرویس بهداشتی برای این بنای بی‌نظیر خواند و ادامه داد: قسمت گودبرداری شده تبدیل به انبار خواهد شد و در ادامه طرح در نظر داریم تا یک قسمت الحاقی نیز به انبار قدیمی اضافه نماییم و این محل تبدیل به یک سرویس بهداشتی شود.

وی قسمت الحاقی به انبار متروکه را در واقع قسمت فوقانی بخش گودبرداری شده دانست.

مصلحی با اشاره به اینکه هر روزه و در ایام مختلف سال گردشگران بسیاری به این بنای زیبای تاریخی سفر می‌کنند ادامه داد: در حال حاضر چهلستون دارای 6 چشمه سرویس بهداشتی است که این تعداد سرویس بهداشتی جوابگوی مسافران و گردشگران نیست و در تلاش هستیم این تعداد را به 20 چشمه برسانیم.

سرپرست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در ادامه یادآور شد: این تخریب به گونه‌ای انجام شده که خللی به سردر ورودی چهلستون وارد نشود.

مصلحی در ادامه سخنان خود در خصوص فاصله مکان تخریب شده با اصل بنا نیز گفت: فاصله ای نزدیک به 200 الی 250 متری با اصل چهلستون دارد.

وی دلیل انجام گود برداری و اینکه چرا یک ساختمان دوطبقه ساخته نشده را این دانست که باید حریم بنا حفظ می‌شد به همین سبب بنا بر اجرای چنین امری شد.

سرپرست سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان فضای گودبرداری شده مجاور انبار متروکه را نزدیک سه متر در چهار متر عنوان کرد./مهر

 تاريخ : | | نویسنده : serialnod32 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.